Edelspitz 1884  Člen sdružení LGL

Edelspitz 1884

Velké víno v malé láhvi

Víno PETIT EDELSPITZ je menší a levnější "bratr" unikátního vína EDELSPITZ 1884.

PETIT EDELSPITZ se nebude vyrábět jako cuvée nýbrž jako čtyři odrůdová vína: Pinot blanc,Pinot gris, Sauvignon blanc a Zweigeltrebe.

PETIT EDELSPITZ se bude vyrábět, na rozdíl od svého většího a dražšího „bratra“ každoročně, a to desetinásobném množství, za desetinovou cenu, v poloviční láhvi a s poloviční dobou výroby – pouze 300 dní.

PETIT EDELSPITZ se bude prodávat v režimu "en primeur", vždy bezprostředně po sběru. V režimu "en primeur" se bude víno podávat jen po bedýnkách (dřevěné bedýnky na pět lahví). Cena bude začínat na 1.900,- Kč/bedýnka a každý den bude stoupat o 2,- Kč až na 2.500,- Kč. Láhve ani bedýnky nebudou číslované. Láhve budou exkluzivní, rýnské a vysoké.

Víno bude vyrobeno podobným stylem jako EDELSPITZ 1884, tedy ze šlapaných hroznů a po dlouhé maceraci (3 dny) hroznů na slupkách a stopkách. Víno se bude vyrábět velmi přirozeným postupem za minimálního přispění člověka.

Vstupem vína PETIT EDELSPITZ na trh (po velkém úspěchu vína EDELSPITZ 1884, které ale trh s vínem u nás v podstatě neovlivní) začíná nová éra našeho trhu vínem. Konečně přichází opravdu drahé tuzemské víno v dostatečném množství, které však svoji cenu neobhajuje vysokou koncentrací cukrů či alkoholu (tedy přehnanou cukernatostí hroznů), nýbrž svým pojetím a příběhem. Konečně přichází na trh víno, které si nemusí svou vyšší cenu obhajovat a které může být směle nakupováno v režimu "en primeur", protože se to jednoduše vyplatí.Bravissimo